AKILLI KEDİ


Adamın biri, karısının kedisinden o kadar nefret ediyormuş ki; ne edip, ne yapıp ondan kurtulmanın yollarını düşünüyormuş. Bir sabah kediyi arabaya atan adam, evlerinin 20 blok ötesinde bir sokağa götürmüş, onu orda bırakıp doğru işe gitmiş. Aynı akşam işten eve gelen adam, bir bakmış ki; kedi evin bahçesinde karısıyla oynuyor, kadın neşe içinde demiş ki:
- Ay bütün gün onu aradım, ama akşamüstü bir baktım, gelivermiş. Evin yolunu nasıl da bulurmuş benim akıllı kedim.
Adam çok bozulmuş, ama belli etmemiş, ertesi sabah yine kediyi arabasına atmış, bu sefer evin 40 blok ötesinde bir sokağa götürüp bırakmış ve işe gitmiş, akşam işten eve gelmiş, bir de ne görsün; kedi salonda yine karısıyla yerlerde yuvarlanıyor. Adam ertesi gün kediyi 60 blok öteye bırakmış, akşam gelmiş yine kedi evde. Sonraki gün adam kediyi 70 blok öteye bırakmış, akşam kedi yine evde.
Adam, ertesi sabah kediyi arabaya koymuş, 90 blok öteye gitmiş, oradan köprü yoluna girmiş, ilk çıkıştan sağa dönmüş, oradan tekrar sağa dönmüş, gitmiş de gitmiş, bir 20 blok daha uzağa gitmiş, sola dönmüş, biraz daha gitmiş, ve orada kediyi arabadan atmış.
Saatler sonra evin telefonu çalınca, kadın açmış:
- Alo.
Arayan kocasıymış:
- Hayatım, kedi orada mı?
- Evet, neden sordun?
- Şunu telefona bir çağırsana, kayboldum!..

Hiç yorum yok:


POPÜLER YAYINLAR


DOST SİTELER

Gitmek istediğiniz sitenin logosuna tıklayınız.











EMEĞE SAYGI

Bu site için harcadığım emeği saygı duymak istiyorsanız, bu sitede verilen bilgileri kendi sitelerinizde kullanırken
adresini kaynak gösteriniz.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı