ARKADAŞ ARAYAN ASLAN


Devekuşu bir aslanın geldiğini görünce, çok korkmuş ve hemen kafasını kuma gömmüş. Karnı tok olan aslan, konuşacak arkadaş arıyormuş; devekuşunun yanına gelmiş, çevresinde bir iki tur attıktan sonra arkasında durmuş ve pençesiyle devekuşunun ayağına şöyle bir dokunduktan sonra, seslenmiş:
- Arkadaş, bakar mısın? Biraz sohbet edelim, canım sıkılıyor yahu.
Aslan sözünü bitirir bitirmez, burnunun üstüne yediği tekme ile sırtüstü yere yığılmış. Devekuşu şaşkın bir halde "Ne oldu, kime vurdum?" diyerek kafasını kumdan çıkarmış. Bakmış ki; aslan boylu boyunca yerde yatıyor. Aslanın öldüğünü sanan devekuşu, çevrede ne kadar devekuşu varsa, toplayıp getirmiş, başlamış palavra atmaya:
- Aslan gelip bana sataştı, ben de, "Bak aslan, git yoluna, sonra canını fena yakarım!.." dedim. Aslan hakaret etti, beni iteledi. Ben de, aslanı ayağımın altına aldım; çiğnedim, çiğnedim, yerlerde sürükledim!..
Diğerleri de devekuşuna katılmışlar, başlamışlar atıp tutmaya:
- Biz olsaydık şöyle yapardık, böyle yapardık...
Baygın aslan, kendine gelince bakmış ki; herkes atıp tutuyormuş. Bu duruma sinirlenen aslan, bir kükremiş; yer gök inlemiş. Bütün devekuşları kafalarını kuma sokmuş. Orada kendine bir arkadaş bulamayan aslan, daha fazla eğlenmemiş ve başka arkadaşlar aramaya gitmiş.

Hiç yorum yok:


POPÜLER YAYINLAR


DOST SİTELER

Gitmek istediğiniz sitenin logosuna tıklayınız.EMEĞE SAYGI

Bu site için harcadığım emeği saygı duymak istiyorsanız, bu sitede verilen bilgileri kendi sitelerinizde kullanırken
adresini kaynak gösteriniz.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı