BİR ŞEY SORABİLİR MİYİM?


Adamın biri, doğum gününü kutluyormuş. Kutlamaya gelen arkadaşları, adama bir papağan hediye etmişler. Papağan çok küfürbazmış ve sürekli kaba konuşuyormuş. Papağanın kibar olmasını isteyen adam, neler yapmamış ki; onunla kibar kibar sohbet etmiş, pul koleksiyonunu göstermiş, klâsik müzik bile dinletmiş. Velhasıl papağanın huyunu değiştirmek isteyen adam, ne yaptıysa, başarılı olamamış.
Adam, bir akşamüstü eve gelen konuklarını ağırlıyormuş. Papağan da misafirlerin yanında abuk sabuk konuşup, adamı rezil etmiş. Adam öyle bir öfkelenmiş ki; papağanı tuttuğu gibi derin dondurucuya koymuş. Papağan birkaç dakika boyunca içerden bağırmış, çağırmış, küfretmiş, ama sonunda susmuş. Papağanın sesi kesilince, "Eyvah, öldürdüm galiba zavallı hayvanı?" diye düşünen adam, hemen derin dondurucunun kapağını açmış. O anda papağan adamın omuzuna zıplamış ve demiş ki:
- Kullandığım kötü kelimeler için, sizden çok özür dilerim efendim. Bundan sonra kendimi düzelteceğime söz veriyorum ve sizden tekrar özür diliyorum!..
Adam şok olmuş vaziyette şaşkın şaşkın bakarken, papağan sözüne devam etmiş:
- Size bir şey sorabilir miyim efendim, tavuk ne suç işlemişti?

Hiç yorum yok:


POPÜLER YAYINLAR


DOST SİTELER

Gitmek istediğiniz sitenin logosuna tıklayınız.EMEĞE SAYGI

Bu site için harcadığım emeği saygı duymak istiyorsanız, bu sitede verilen bilgileri kendi sitelerinizde kullanırken
adresini kaynak gösteriniz.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı