DENEME UÇUŞU


Amerikalılar, yeni geliştirdikleri bir uçağı denemek için Arabistan'a götürmüşler. Bir Arap pilotu uçağa bindirmişler ve uçak havalanmış. Arap pilot uçağı kullanırken dört motordan biri patlamış. Göstergelerde "Lütfen panik yapmayın. Bu bir Amerikan teknolojisidir." yazısını görünce, Arap pilot rahatlamış. Daha sonra bir motor daha patlamış ve göstergelerde yine aynı yazı görülmüş. Arap pilot da uçmaya devam etmiş. Ne var ki az sonra iki motor birden patlamış. Hiç motor kalmayınca, Arap pilot paniklemiş. Tam bu esnada göstergelerde yine aynı yazı görülmüş ve uçak kendi kendini yumuşak bir şekilde indirmiş.
Pilottan bu olayı öğrenince çok şaşıran Araplar da yeni bir uçak yapmışlar ve tüm dünya basınını deneme uçuşuna davet etmişler. Amerikalılara hava atmak isteyen Araplar, Amerikanın en ünlü pilotuna 1 milyon dolarlık bir teklifte bulunmuşlar:
- Bizim uçağı sen dene.
Amerikalı pilot binmiş uçağa, başlamış uçmaya. Bir iki dakika sonra bir motor patlamış. Göstergelerde "Lütfen panik yapmayın. Bu bir Arap teknolojisidir." yazısı görülmüş. Az sonra ikinci motor da patlamış ve aynı yazı gözükünce Amerikali pilot kendi kendine şöyle demiş:
- Ulan, bunlar bizim uçağın aynısını taklit etmişler!..
Derken iki motor birden patlayınca, uçağın kendi kendini yere indireceğini sanan pilot, göstergelerde şu yazıyı görmüş: "Lütfen panik yapmayın. Bu bir Arap teknolojisidir. Benden sonra tekrar edin; Eşhedü en la ilahe illallah!.."

Hiç yorum yok:


POPÜLER YAYINLAR


DOST SİTELER

Gitmek istediğiniz sitenin logosuna tıklayınız.EMEĞE SAYGI

Bu site için harcadığım emeği saygı duymak istiyorsanız, bu sitede verilen bilgileri kendi sitelerinizde kullanırken
adresini kaynak gösteriniz.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı