TIR


İki arkadaş yıllar sonra karşılaşmışlar. Birinin saçı sakalı birbirine karışmış, gözlerinin feri sönmüş ve bitkin haldeymiş. Arkadaşı sormuş:
- Yahu, bu ne hal?
Öbürü dertli dertli anlatmaya başlamış:
- Sorma birader, uyku sorunum var.
- Erken yat o zaman.
- Sorun da orda başlıyor zaten. Saat sekizde uykum geliyor, yatağa yatıyorum, hemen gözlerim kapanıyor. Gözlerim kapanır kapanmaz da kendimi koca bir TIR'ın direksiyonunda buluyorum. Zeytinburnunundan yükü sarıyorum, hadi bakalım Edirne. Geçiyorum Bulgaristan'a, Sofyada mal indiriyorum. Yeni malı yüklüyorum, aynı hızla, yine Zeytinburnuna geliyorum ki; sabah olmuş. Sonra da yataktan turşu gibi kalkıyorum. Bu her gece boyle.
- Çok garip doğrusu. Benim ruh doktoru bir arkadaşım var. Kartını vereyim, bir dene, belki faydası olur.
Adam, son bir umutla arkadaşının tavsiye ettiği ruh doktoruna gitmiş. Doktor, bunu uzun uzun dinledikten sonra demiş ki:
- Bu gece Zeytinburnundan çıktığında, Floryadaki benzin istasyonunda seni bekleyecegim, sorununu da çözeceğim, merak etme.
Adamın pek aklı yatmamış, ama uykuya dalar dalmaz, malı yükleyip yola çıkınca, Floryadaki benzin istasyonunda doktora sahiden rastlamaz mı? Hemen TIR'ı durdurmuş, doktor yanına gelip, demiş ki:
- Tamam, senin yolun buraya kadar. Buradan sonrası bana ait. Hadi, in bakalım arabadan.
Adam TIR'dan inmiş, o günden sonra da rahat rahat uyumuş. Sağlığına kavuşan adam, birkac hafta sonra, uzun zamandır görmediği başka bir arkadaşına rastlamış. Adam bakmış ki; arkadaşını hali, tıpkı kendi eski hali. Adam, arkadaşını bitkin durumda görünce sormuş:
- Hayrola?
- Vallahi uyku sorunum var. Gece sekizde uykum geliyor, yatıyorum. Gözlerimi kapar kapamaz, beş çılgın kadın çıkıyor karşıma; Sharon, Claudia, Cindy, Naomi, Laetitia!.. Sabaha kadar nasıl saldırıyor bana? Yani keyifli de, bittim birader bittim, çıldırmak üzereyim.
- Tesadufe bak, benim de buna benzer bir sorunum vardı. Bir doktor tavsiye ettiler; gittim, bir seansta cözdü, işte kartı, bir de sen uğra.
Bir hafta sonra iki arkadaş tekrar karşılaşmış. Bitkin adamın hali eskisinden de betermiş. Doktoru tavsiye eden sormuş:
- Gitmedin mi benim doktora?
- Gittim, gitmez olur muyum? Bu halimin sebebi de o zaten. Senin de, doktorunun da Allah belasını versin.
- Ne oldu yahu, anlatsana?
- Daha ne olacak? Senin doktor benden kadınları aldı, altıma bir TIR verdi. Her gece Zeytinburnu - Sofya arasında gidip geliyorum.

Hiç yorum yok:

Burda yorum yazacaksan, edip ol edebinle yaz,
Bir korkak gibi gizlenme, adınla soyadınla yaz.

Zeki Çalar


POPÜLER YAYINLAR


DOST SİTELER

Gitmek istediğiniz sitenin logosuna tıklayınız.EMEĞE SAYGI

Bu site için harcadığım emeği saygı duymak istiyorsanız, bu sitede verilen bilgileri kendi sitelerinizde kullanırken
adresini kaynak gösteriniz.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı