TRABZONA ASIL BEN GİDECEKTİM


İstanbuldan Trabzona gitmek isteyen Temel ve onu uğurlamak isteyen iki arkadaşı, otobüs terminaline gelmişler. İlk Trabzon otobüsünün bir saat sonra kalkacağını öğrenen Temel ve arkadaşları, Ulusoy Turizmden bilet alıp, yemeğe gitmişler, yemekte muhabbete dalınca; zamanın nasıl geçtiğini anlayamamışlar, saate bir bakmışlar ki; bir saat geçmiş, hemen koşa koşa otobüsün beklediği perona gelmişler ama, ne yazık ki otobüs on dakika önce gitmiş.
Temel ve arkadaşları, bir saat sonra kalkacak başka bir otobüse bilet almışlar, ama vakit de bir türlü geçmek bilmiyormuş, "Ne yapalım, vakti nasıl geçirelim?" derken kahveye gitmişler, çaylar, kahveler, sohbetler uzamış da uzamış, saate bakmışlar; bir saatin dolmasına beş dakika varmış, hemen koşmuşlar terminale, ama otobüse yetişemeyince Ulusoy Turizmin bilet gişeşine gidip sormuşlar:
- Trabzona gidecek başka otobüs var mı?
Gişedeki görevli bunları uyarmış:
- Bakın bu son otobüs, bir saat sonra kalkacak, eğer bunu da kaçırırsanız Trabzona bugün dönemezsiniz.
Bileti alıp pastaneye gitmişler, pastalar, kekler, çörekler muhabbet derken saate bir bakmışlar ki; bir saat dolmak üzere, hemen koşmuşlar, Ulusoy Turizmin otobüsü yeni hareket ediyormuş. Temel'i uğurlamaya gelen iki arkadaşı aceleyle binince, otobüs gazlayıp gitmiş.
Giden otobüsün arkasından bir müddet şaşkın şaşkın bakan Temel, oturmuş yere, başlamış gülmeye, hem de kasıklarını tutup katıla katıla gülüyormuş. Ulusoy Turizmin gişe memuru yanına gelip sinirli sinirli söylenmeye başlamış:
- Sen ne garip bir adamsın yahu? Üç otobüsü kaçırdın, arkadaşların gitti; sen kaldın, ağlayacağına gülüyorsun be adam!..
Temel gülmeye devam ederek cevap vermiş:
- Uy hemşerim, Trabzona asıl ben gidecektim, bizim uşaklar beni geçirmeye geldiydi, ben ona gülüyorum da!..

Hiç yorum yok:

Burda yorum yazacaksan, edip ol edebinle yaz,
Bir korkak gibi gizlenme, adınla soyadınla yaz.

Zeki Çalar


POPÜLER YAYINLAR


DOST SİTELER

Gitmek istediğiniz sitenin logosuna tıklayınız.EMEĞE SAYGI

Bu site için harcadığım emeği saygı duymak istiyorsanız, bu sitede verilen bilgileri kendi sitelerinizde kullanırken
adresini kaynak gösteriniz.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı