TÜRK TEKNOLOJİSİ


Bir Türk, Japon arkadaşının daveti üzerine Japonya'ya gitmiş. Birkaç gün gezdikten sonra arkadaşı onu çalıştığı fabrikaya götürmüş. Teknoloji çok muazzammış. Japon demiş ki:
- Burada robot yapıyoruz. Şu robotlar öğle yemeğini hazırlar ve getirir. Şu robotlar bebek bakar. Şu robotlar da araba bile kullanır.
Bizim Türk vatandaşı hayretler içinde kalmış, fabrikada dolaştıkça; gözleri fal taşı gibi açılmış. Japonya'dan ayrılırken, Japon arkadaşı Türkiye'ye mutlaka gelmek ve Türk teknolojisini görmek istediğini söylemiş.
Japon bir yıl sonra Türkiye'ye gelmiş. Fakat bizim Türk ne yapacağını şaşırmış, Japonya'da gördüklerinin altında kalmamak için kara kara düşünmeye başlamış, aklına hamam gelmiş. Bizim Türk kendi kendine "Japon ne anlar Türk hamamından!" demiş, misafirini hamama götürmüş. Türk hamamını çok ilginç bulan Japon sormuş:
- Ne oluyor burada?
Türk cevap vermiş:
- Biz burada insan yapıyoruz.
- Sahi mi?
- Evet!..
Japon iyice afallamış. Bir odanın kapısını açmışlar; içeride tellak bir adamın kolunu ovuyormuş. Türk, Japon'a dönerek izah etmiş:
- Bak, burada kollar monte ediliyor.
Başka bir odanın kapısını açmışlar; içerideki tellak bir adamın bacağını ovuyormuş. Bu fırsatı kaçırmayan Türk hemen havasını atmış:
- Burada bacaklar takılıyor.
Japon, gördükleri karşısında şaşkına dönmüş. Diğer odanın kapısını açmışlar; içeride bir kadının üstünde bir erkek iş üstünde. Japon sormuş:
- Peki burada ne oluyor?
Manzarayı gören Türk, birkaç saniye düşündükten sonra izah etmiş:
- Burada montaj bitmiş, delikler açılıyor!..

Hiç yorum yok:


POPÜLER YAYINLAR


DOST SİTELER

Gitmek istediğiniz sitenin logosuna tıklayınız.EMEĞE SAYGI

Bu site için harcadığım emeği saygı duymak istiyorsanız, bu sitede verilen bilgileri kendi sitelerinizde kullanırken
adresini kaynak gösteriniz.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı