ZEHİR


Adamın biri, kahvede çay bardağına dalgın dalgın bakarak oturuyormuş. O sırada kabadayının biri kahveden içeri girmiş, adamın elinden çay bardağını kaptığı gibi bir dikişte içmiş. Zavallı adam ne yapacağını bilemeyip, birden ağlamaya başlamış, bunu gören kabadayı, insafa gelip seslenmiş:
- Kes şu zırlamayı!.. Sadece şaka yaptım. Sana başka bir çay ısmarlayacağım. Hiç böyle ağlayan bir erkek görmedim yahu!..
Kabadayının böyle söylemesi üzerine, adam konuşmaya başlamış:
- Hayır, hiç de düşündüğün gibi değil. Bugün hayatımın en berbat günü galiba. İlk önce uyuyakaldım ve işe geciktim. Patronum ters, kudurdu ve beni işten kovdu. Üzgün üzgün binayı terkederken arabamı aradım, ama park ettiğim yerde değildi, çalınmıştı. Polise gidip durumu anlattım, ama birşey yapamayacaklarını söylediler. Eve dönmek için bir taksi çevirdim. Taksiden inip eve girmek üzereyken cüzdanımı ve tüm kredi kartlarımı takside düşürdüğümü fark ettim. Eve girdim, o ne! Karım evde bahçıvanımızla birlikte!.. Hırsla oradan ayrılıp kahveye geldim. İntihar etmeyi düşünüyordum, birden sen çıkageldin ve zehirimi içtin!..

Hiç yorum yok:


POPÜLER YAYINLAR


DOST SİTELER

Gitmek istediğiniz sitenin logosuna tıklayınız.EMEĞE SAYGI

Bu site için harcadığım emeği saygı duymak istiyorsanız, bu sitede verilen bilgileri kendi sitelerinizde kullanırken
adresini kaynak gösteriniz.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı