MEHMET GİBİ YAP


Yetmiş yaşındaki zengin köy ağası, köyün en güzel ve en fakir kızı olan 18 yaşındaki bir taze ile evlenmiş. Düğün günü gerdeğe girecekleri sırada gelinin annesi kızına öğüt vermiş:
- Kızım, kocan bu gece seni soyup bir şeyler yapacak! Sakın ha itiraz etme!
Gerdeğe girmişler. İhtiyar köy ağası kızı soyup işaret parmağını yalayarak kızın göbeğine "Biiirrr!.. İkiii!.. Üüüççç!.. Dööörttt!.. Beeeşşş!.." diye değdirmiş ve sırtını dönüp uyumuş. Damat ve gelinin akrabası olan yaşlı kadınlar heyecan içinde gerdek kapısında sabahlamış ve sabah olunca taze geline sormuşlar:
- Kaç defa yaptı?
Saf gelin cevap vermiş:
- Beş defa yaptı.
Herkes şaşkına dönmüş, ama ertesi sabah da "Beş!.." cevabını alınca köylüler yine şaşkına dönmüş. Köyün en fakiri ve en yakışıklı delikanlısı Mehmet, olanları duymuş ve kendi kendine demiş ki:
- Hayret yahu, bu nasıl olur? Vallahi de billahi de gözlerimle görmeden inanmam!..
Bu düşünceleri kafaya takan delikanlı, gece olmadan yeni gelinle yeni damatın evine gizlice girmiş ve yatağın altına saklanmış. İhtiyar yine "Bir, iki, üç, dört, beş!.." deyip sırtını dönüp uyumuş. Saklandığı yerden çıkan delikanlı da, kızı bir güzel becermiş. Yeni gelin bundan çok hoşlanmış. Ertesi gece yaşlı adam yine kızı çırılçıplak soyup göbeğine doğru "Bir, iki, üç, dört, beş!.." diyeceği sırada, yeni gelin, ihtiyarın eline vurarak bağırmış:
- Yeter be!.. Başlarım senin dördünden, beşinden!.. Bir kere yap, ama Mehmet gibi yap!..

Hiç yorum yok:


POPÜLER YAYINLAR


DOST SİTELER

Gitmek istediğiniz sitenin logosuna tıklayınız.EMEĞE SAYGI

Bu site için harcadığım emeği saygı duymak istiyorsanız, bu sitede verilen bilgileri kendi sitelerinizde kullanırken
adresini kaynak gösteriniz.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı